Scenele teatrelor bucureştene sunt în continuare încinse. Oferta este bogată şi variată,iar vremea pare să pluseze în favoarea unei seri petrecute în fotoliul confortabil al sălii de spectacol.

Teatrul Naţional Bucureşti

 Sala Mare: miercuri, ora 19:00 – „Vizita bătrânei doamne”, regia Alexander Morfov;
vineri, ora 20:00 – „S-a sfârşit cum a-nceput”, regia Horaţiu Mălăele
sâmbătă, ora 20:00 – „Sânziana şi Pepelea”, regia Dan Tudor
duminică, ora 20:00 – „Dineu cu proşti”, regia Ion Caramitru
Sala Amfiteatru: marţi, ora 19:30 – „O noapte furtunoasă”, regia Felix Alexa
 miercuri, ora 19:30 – „Omul cu mârţoaga”, regia Anca Bradu
joi, ora 19:30 – „Sâmbătă, duminică, luni”, regia Dinu Cernescu
sâmbătă, ora 19:30 – „Încă-i bine!”, regia Rodica Popescu Bitănescu
duminică, ora 19:00 – „Livada de vişini”, regia Felix Alexa
Sala Atelier: miercuri, ora 20:00 – „Cinci femei de tranziţie”, regia Rodica Popescu Bitănescu
joi, ora 19:30 – „Tectonica sentimentelor”, regia Nicolae Scarlat
vineri, ora 20:00 – „Avalanşa”, regia Radu Afrim;
sâmbătă, ora 20:00 – „Biloxi Blues”, regia Mircea Rusu
duminică, ora 19:30 – Tectonica sentimentelor”, regia Nicolae Scarlat
duminică, ora 11.00 – academicianul Solomon Marcus va susţine conferinţa „Nevoia de spectacol”
Sala 99: duminică, ora 11:00 – Teatrul Naţional pentru Copii
duminică, ora 19.00 – „Scara pisicii”, regia Irina Popescu Boieru

Teatrul Metropolis

luni, ora 19:00 – „Spitalul comunal” de Hristo Boicev, regia Felix Alexa
marţi, ora 19:00 – „Fantoma, dragostea mea!” de Noel Coward, regia Şerban Puiu
vineri, ora 19:00 – „American Buffalo” după David Mamet, regia Florin Grigoraş;
sâmbătă, ora 19:00 – „Floarea de cactus” de Barillet şi Grady, regia Alice Barb
duminică, ora 19:00 – „Baba care ascultă Abba” de Catherine Aigner

Teatrul Odeon

Sala Studio: joi, ora 19:00 – „Un tango mas”, de Răzvan Mazilu, regia Alexandru Dabija
vineri, ora 19:00 – „Iadul este amintirea fără puterea de a mai schimba ceva” de Jonas Gardell, regia Mariana Cămărăşan şi Alexandra Penciuc
duminică, ora 19:00 – „În container” de Constantin Cheianu, regia Cristian Ban.
 

Teatrul Mic

 joi, ora 19:00 – „Profesiunea d-nei Warren”
vineri, ora 19:00 – „Primăvara d-nei Stone la Roma”
sâmbătă, ora 19:00 – „Furtuna”
duminică, ora 19:00 – „Visul unei nopţi de vară”.
 

Teatrul Foarte Mic

joi, ora 19:00 – „O viaţă în teatru”
vineri, ora 19:00 – „Dacă n-ai mai fi”
sâmbătă, ora 19:00 – „Interzis sub 18 ani”
 duminică, ora 19:00 – „Hamlet – un exerciţiu”.
 

Teatrul Bulandra

Sala „Toma Caragiu”: marţi, ora 19.00 – „Oscar şi Tanti Roz”
joi, ora 18.30 – „Oblomov”
sâmbătă, ora 19.00 – „Scaunele”;
Sala „Liviu Ciulei”: joi, ora 19.00 – „Tatăl”
vineri, ora 19.00 – „Meşteşugul vieţii”
duminică, ora 19.00 – „Căsătoria”.
 

Teatrul de Comedie

Sala „Radu Beligan”: marţi, ora 18.00 – „Casa Zoikăi”
joi, ora 19.00 – „A fi sau a nu fi”
vineri, ora 19.00 – „Un cuplu ciudat”
sâmbătă, ora 19.00 – „Doamne… ce măcel!”
duminică, ora 19.00 – „Poker”.
 

Teatrul Masca

Centrul Vechi: joi – „O noapte furtunoasă”
vineri – „O scrisoare pierdută”
sâmbătă – „Fior D’ Amor în Bucuresci”
Parcul Copilului, duminică, ora 12.00 – „Clovnii”
Parcul Drumul Taberei, duminică, ora 18.00 – „Pierrot Lunatecul”.
 

Teatrul Nottara

 Sala „Horia Lovinescu”: marţi, ora 19:00 – „Amărăştenii”
 miercuri, ora 19:00 – „O scrisoare pierdută”
vineri, ora 19:00 – „Titanic vals”
 sâmbătă, ora 19:00 – „Vacanţă în Guadelupa”
duminică, ora 19:00 – „Opera de trei parale”;
Sala „George Constantin”: miercuri, ora 19:30 – „O noapte furtunoasă”
joi, ora 19:30 – „Aniversarea”
sâmbătă, ora 19:30 – „Cabinierul”
 duminică, ora 19:30 – „Variaţiuni enigmatice”
 

Adaugă un comentariu